EXEKUTORSKÝ ÚŘAD ŠUMPERK
Soudní exekutor JUDr. Pavla Nevěřilová
225 EXSoudní exekutor v rámci svého pověření provádí nucený výkon soudního či jiného rozhodnutí (tzv. exekučního titulu), nebyla-li v něm uložená povinnost splněna dobrovolně ve lhůtě dané exekučním titulem.
Exekuční tituly
Exekučními tituly mohou být ve shodě s § 40 zákona č. 120/2001 Sb. (exekuční řád) zejména rozhodnutí soudu v občanskosoudním řízení (např. rozsudek, platební rozkaz, směnečný platební rozkaz, smír, předběžné opatření), rozhodnutí soudu v trestním řízení přiznávající právo nebo postihující majetek, rozhodčí nález, notářské zápisy se svolením k vykonatelnosti, rozhodnutí úřadů státní správy a samosprávy za podmínky, že taková rozhodnutí jsou vykonatelná.
Zahájení exekuce
Exekuční řízení lze zahájit na návrh oprávněného (věřitele). K exekučnímu řízení je třeba připojit originál či úředně ověřenou kopii exekučního titulu opatřeného potvrzením o jeho vykonatelnosti nebo stejnopis notářského zápisu se svolením k vykonatelnosti. Exekuční řízení je zahájeno dnem, kdy exekuční návrh došel exekutorovi. Ten však může začít provádět exekuci až tehdy, udělí-li mu exekuční soud pověření k jejímu provedení.
Exekuční návrh pro vás rádi připravíme dle Vámi poskytnutých informací či na základě exekučního titulu.
Upozorňujeme, že soudní exekutor požaduje zaplacení zálohy na náklady exekuce ve výši 3 500,- Kč + 21% DPH.
Způsoby provedení exekuce
Soudní exekutor provádí exekuci způsoby uvedenými v exekučním řádu, přičemž způsob provedení exekuce určí soudní exekutor (exekuci je možné provádět více způsoby a to postupně nebo najednou). Výčet způsobů provedení exekuce je uveden v § 59 zákona č. 120/2001 Sb. (exekuční řád). Dle typu vymáhané pohledávky rozlišujeme následující způsoby provedení exekuce:
Peněžitou pohledávku lze uspokojit
Nepeněžitou pohledávku lze uspokojit